Tulevikutalent

Loomise kuupäev 27.09.2018

Tere hea koolipere!

Kooliaasta on juba täistuuridel käimas ning samuti ka filmifestival Koolifilm!

Mis üldse on Koolifilm? Koolifilm on eelkõige koolinoortele suunatud filmifestival. Konkursile saavad kõik 1.-12. klassi koolinoored esitada lühifilme (pikkusega 30 sekundit – 20 minutit). Filme saavad lisaks õpilastele konkursile saata ka nende õpetajad. See julgustab õpetajaid tegelema filmiloominguga, kasutama filmikunsti koolitöös loovõppe raames ning suurendab nende huvi nii ise kui koos õpilastega kinos käia. Filmid võivad olla valminud alates 1.september 2017 ning peavad osalema Koolifilmi konkursil esmakordselt. Üks autor võib konkursil osaleda piiramatu arvu filmidega.

Kategooriaid on Koolifilmil päris mitu:

• Animafilm (5.-12. klass)
  • Dokumentaalfilm (5.-12. klass)
  • Eksperimentaalfilm (5.-12. klass)
  • Lühimängufilm (10.-12. klass)
  • Malevafilm (Koolifilm 2018 erikategooria)
  • Muusikavideo (5.-12. klass)
  • Õpetajate film
  • Kooli parim etteantud teemaga film

Võistlusfilm tuleb esmalt üles laadida videoportaali YouTube või Vimeo. Seejärel tuleb minna Koolifilmi lehelelink opens on new page ja sisestada oma filmi link meie keskkonda.

Konkursile esitatav töö on autorite omalooming. Viited kasutatud teiste loomingulisele materjalile on tiitrites kohustuslikud. Kasutatud muusika puhul tuleb tiitrites välja tuua loo esitaja, pealkiri ja autorid.

Ja ongi kõik – film vaadatakse üle ning kui see vastab reeglitele, jääb see lehele alles. Konkursile laekunud töid hindab Eesti filmiprofessionaalidest koosnev žürii.  Kõigi Koolifilmi keskkonda laetud filmide vahel toimub sügisel ka võistlus publiku lemmiku tiitlile.

Konkursile saabunud filme hinnatakse järgmiste kriteeriumide alusel:

- Loovus
- Loo jutustamise oskus
- Kunstiline ambitsioon
- Tehniline teostus

Iga kategooria žürii ja publiku lemmikfilmid linastuvad 2018. aasta 10. novembril pidulikul “Koolifilm 2018” linastusel, kuhu on oodatud kõik osalejad ja huvilised. Parimatele mõistagi põnevad auhinnad! Usume Koolifilmi meeskonnaga, et igas koolis on ägedaid ja tegusaid noori, kellel on filme "sahtlisse kirjutet", niisama huvi filmide tegemise vastu või koolis toimunud projektide raames juba valminud linateoseid. Ootame neid filme ka meie festivalile!

Jälgi meid ka Instagramis (@koolifilm) ja Facebookis (@Koolifilm2018). Postitame sinna jooksvalt täiendavat informatsiooni ning teateid samal ajal toimuvatest lisakonkursitest.

Kreete Mi Rand

Koolifilmi festival 2018
e-mail: kreete.rand@gmail.comlink opens on new page
Tel: +372 58 49 02 55