Tasuta e-kursus „Õiguse alused mittejuristile"

Loomise kuupäev 20.01.2022

Tartu Ülikooli õigusteaduskond kutsub gümnasiste osalema TASUTA e-kursusel „Õiguse alused mittejuristile“link opens on new page, mis aitab noortel õigusvaldkonda paremini tundma õppida ja otsustada, kas õigusteadus on sobiv eriala, mida ülikoolis õppida.

E-kursuse läbimine annab õigusteaduse bakalaureuseõppesse kandideerijale 3 lisapunkti.

Järgmine kursus toimub 07.02-01.05.2022. Kursusele saab registreerudalink opens on new page 6. veebruarini.

Kursusel osaleja saab:

* tervikliku ülevaate Eesti õigussüsteemist
* ettekujutuse peamistest õigusametitest
* teadlikumaks oma õigustest ning sellest, kuidas nende eest seista
* ettekujutuse õigusteaduse õppimisest ülikoolis
* mitmeid kasulikke praktilisi oskusi: nt kuidas leida elulise juhtumi lahendamise jaoks õige seadus või mida panna tähele lepingu sõlmimisel

Arusaadavad ja kaasahaaravad õppematerjalid ning videoloengud on ette valmistanud oma ala tippteadlased ja praktikud - Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõud. Lisaks tutvustavad spetsiaalselt kursuse jaoks loodud videoklippides noortele õigusameteid õiguskantsler Ülle Madise, endine riigi peaprokurör Lavly Perling, endine riigikohtu esimees Priit Pikamäe, õigusteadlane Lauri Mälksoo jpt.

Õppetöö kestab kokku 11 nädalat ning õppimine toimub osalejale sobival ajal ja kohas (vajalik vaid internetiühendus).

Õiguse aluste e-kursus pälvis 2018. aastal e-kursuse kvaliteedimärgi ja Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnustuse ning 2017. aastal selge sõnumi auhinna.

Osale kursusel ja saa aimu, kui põnev on õigusteadus!

Rohkem infot aadressil https://sisu.ut.ee/oigusealused/avaleht

Viimati muudetud 20.01.2022.