Muusikaline dessant Haapsallu

Loomise kuupäev 22.04.2024

HIIGi segakoor ja abituurium külastasid 16.aprillil koos õpetajate Tiiu Heldema ja Timo Ligega Läänemaa Ühisgümnaasiumi. Muusikaline ja positiivsetest emotsioonidest pakatav reis näitas jällegi, kui andekad meie kooli õpilased ja nende juhendajad on.

Päev algas nagu ikka praamisõiduga mandrile. Bussiteekonna Rohukülast Haapsalu poole täitis õpetaja Heldema väike giidituur. Kõrva taha saime panna huvitavaid fakte näiteks sadama ja linna vahel asuvast Nõukogude sõjaväe lennuväljast või kõigile tuttavatest Ungru lossi varemetest. See tuur ei jäänud aga reisi ainukeseks.

Läänemaa Ühisgümnaasiumisse saabudes saime sooja vastuvõtu osaliseks ning õpilased tutvustasid meile oma koolimaja. Käidud sai nii ajaloohõngulistes keldriruumides kui ka päris kõrgel tornis linnavaadet nautimas. Muidugi jäi kõigile silma kooli koridoris ilutsev “Aasta Kool 2022”  karikas. Noorte seas alati aktuaalse koolitoidu Läänemaa versiooni proovisime samuti võõrustajate sööklas ära.

Hiljem esitasid LÜGi humanitaarsuunal õppivad noored meile oma lavakunstikursuse raames valminud teatritüki. Teemal “Mis on õnn?” ja õnne seiklustest jutustavas lavateoses tõid 14 tüdrukut ilma suuremate rekvisiitideta publikuni mõtted õnne lihtsusest ning selle eriilmelistest vormidest.

Külalistena ei saanud me muidugi alla jääda ning kandsime võõrustajatele ette oma põhiliselt Tõnis Mägi loomingule keskenduva kava, mida esitasime esimest korda vabariigi aastapäeval.  Kitsavõitu tingimustest ja paarist tehnilisest viperusest hoolimata sai esinemise edukaks lugeda. Meie abituriendid, segakoor, meesansambel ja solistid andsid endast parima ja panid laulud ning luuletused hea akustikaga saalis kõlama ja elama. Seda oli tunda ka publiku emotsioonirohketest aplausidest ja ovatsioonidest. Samuti oli esinejana julgustav ja tore näha, kuidas pealtvaatajad õpetaja Timo üleskutsel  tuntumaid laule kaasa laulsid. 

Kahe kooli vahel toimus ka nn “küpsistevahetus”. Meie viisime neile tänutäheks Hiiu Pagari küpsiseid ja Läänemaa Ühisgümnaasiumi perelt saime omakorda kaasa Haapsalu Müüriääre kohviku magusaid küpsetisi.

Meie suur rõõmsameelne reisiseltskond tegi väljasõidust nauditava kogemuse. Abivalmidus, hea huumor ja muretu õhkkond - neid loeksin seda reisi iseloomustavateks märksõnadeks. Sügav kummardus õpetaja Tiiule ja Timole, tänu kellele oli meil võimalus õpitut ka väljaspool saart näidata ning loomulikult aitäh Läänemaa Ühisgümnaasiumi perele, kes meid avasüli vastu võttis.

 

Meribel Piil

Hetked Hiiumaagümnaasiumi külaskäigust Läänemaa Ühisgümnaasiumi 16.04.2024 https://www.youtube.com/watch?v=z11OTHxxRiMlink opens on new page

Viimati muudetud 22.04.2024.