Lõppes Nordplus Junior projekt "Energy Production and Consumption"

Loomise kuupäev 18.10.2022

10. - 12. oktoobril olid projekti "Energy Production and Consumption" raames Hiiumaa Gümnaasiumis külas Soome Hyvinkää keskkooli ja Riia 3. gümnaasiumi õpilased ja õpetajad.
Esmaspäeval oldi kõik koos inglise keele tunnis, kus arvutati oma süsiniku jalajälge ja arutleti säästva tarbimise teemadel. Edasi oli füüsikatund ning siis tehti koos õpetaja Sulev Loopaluga akrüülvärvidega kunsti. Õpetajad osalesid ühises vestlusringis direktor Ivo Eesmaaga, kus muuhulgas arutati ka edasise koostöö võimalusi.
Pärast läksid õpilased discgolfi mängima ja õpetajatele korraldati jalutuskäik Kärdlas. Õhtul oli koolis pitsa- ja õudusfilmiõhtu. 

Teisipäeval mindi Tallinnasse, kus külastati Energia Avastuskeskust. Seal oli kõigil võimalik katseid teha ja elektri- ning välgudemonstratsioonil katsejänes olla. Pärast kuulati Taltechi Mektory hoones loengut soojusenergia tootmise teemal ning külastati soojusfirma Utilitas näidislaborit. Ja siis sai ka natuke šopatud. 

Kolmapäeval külastas projektiseltskond Kärdla Utilitasele kuuluvat katlamaja ja suundus Hiiumaa ringreisile. Kuna ilm oli ilus, nägi Kõpu tuletornist kaugele. Ristna rand oli kõigi lemmik ja sealt sai nii mõnigi õnnekivi omanikuks. Siis jalutati Vanajõe oru matkarajal, anti Hiiumaa vanimale puule, Tärkma tammele, natuke energiat ja vaadati, kuidas Vaemla Villavabrikus rohkem kui 100 aastased masinad villast lõnga teevad. Reisi lõpp-punkt oli Tuuletorn. Pärast kohustuslikku ekskursiooni sai end proovile panna seinaronimises, võis kasutada jõusaali, käia ujumas ja saunas. Kohvik Ruudi pakkus maitsvat sööki. 
Neljapäeva hommikul lahkusid projektipartnerid väsinute, kuid rahulolevatena lootuses õige pea jälle koostööd teha. 

 

Ene Tisler

Viimati muudetud 18.10.2022.