Hiiumaa gümnasistid tasuta meedialaagrisse!

Loomise kuupäev 15.10.2021

"Kas tead rohkem kui kahe kodumaise ajakirjandusväljaande nime? Tahaksid sisuloomeks erinevates formaatides ajakirjandustudengite näpunäiteid? Ja plaanid on ka koolivaheajaks veel tegemata?!

Sina oledki see gümnasist, keda otsime! 24. oktoobrist kuni 27. oktoobrini toimub Tartus tudengite eestvedamisel Meedialaager. Ükski korraldaja pole üle 30-aastane, kõiki paelub meedia keskmisest veidi rohkem ning on valmis teisigi selle pisikuga nakatama.

Nelja päeva jooksul ootavad osalejaid praktilised töötoad audiovisuaalse sisu loomisest (nii podcastideks kui ka videote filmimiseks), ajakirjanduslikust infootsingust ja kontrollimisest ning propagandast, mõjutamisest ja valeinformatsioonist sotsiaalmeedias. Osalised loovad koos mentoritest tudengitega ka lõpuprojekti, et uusi teadmisi ellu viia. Parim osa on see, et kolmapäeva lõuna ajal saab juba koju, nii et pool koolivaheaega on veel ees!

Oodatud on 16-19-aastased meediahuvilised, kes kas soovivad meediaga lähemalt tutvuda ja pingevabas õhkkonnas uusi oskusi katsetada, või kes tahaksid tudengitelt kuulda vahetuid muljeid ülikooliõpingute või ajakirjanikutöö kohta, või kes lihtsalt pole veel vaheajaks midagi ägedat planeerinud. Üks korraldajatest kõneleb emakeelena vene keelt ning vene emakeelega noortele on vajadusel tõlge tagatud.

Meedialaager toimub Tartus, kus linnas väljast elavatele osalejatele on tagatud majutus mitmekohalistes tubades ning kolm korda päevas anname ka süüa. Päevased tegevused toimuvad Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi (Lossi 36) õpperuumides ning -tehnikaga. Transpordikulusid Tartusse ja tagasi kompenseeritakse 15€ osalise kohta (erisoovid palun registreerimisvormi).

Meedialaagris osalemine on tasuta. Kohti on 24 ning laagrisse registreeriminelink opens on new page on avatud 22. oktoobrini või kuni kohti jätkub. Küsimuste korral võib võtta ühendust tudengist korraldajaga meiliaadressil johanna-maria.poell@ut.ee või Tartu Ülikooli koordinaatori Maia Klaasseniga aadressil maia.klaassen@ut.ee (tel +372 5545 559)."

Viimati muudetud 15.10.2021.