9. lennu pöördumine

Loomise kuupäev 20.09.2024

Kallis koolipere

Meie lennu poolt korraldatud üritus on tekitanud palju probleeme ja muret kõikidele inimestele, kes on sellega seotud. Palume siiralt vabandust, alaealiste õpilaste lapsevanematelt, koolilt, teistelt gümnaasiumi klassidelt ja kogukonnalt.

Rebaste ristimine on pikaajaline traditsioon, mis on liitnud klasse, kuid valmistanud ka palju muret ja tekitanud küsimusi läbiviidavate tegevuste sündsuses. Sel aastal plaanisime seda üritust muuta inimlikumaks ja väärikamaks. Selleks eemaldasime nn “piinakambri”, tegime selgeks ja julgustasime osalejaid ütlema “EI”, kui miski ei sobinud, küsisime pidevalt heaolu kohta, tantsisime ka ise rebastega koos ning seda nii koolis kui ka keskväljakul ja tegime kindlaks, et tegevused oleks toredad kõigile. Ka õpetajad väitsid, et selle aasta rebased on eriti ilusasti riietatud ja rõõmsameelsed. Rõhutasime alatasa, et tegevused ja osalemine on vabatahtlik.

Meie pingutused olid asja eest, sest teisel päeval liitus meiega veel üks rebane, kes oli näinud kui tore oli tema klassikaaslastel eelneval päeval. Ka kolmanda päeva “pargirets” oli plaanitud teisiti, kui varasematel aastatel. Meie kavas olid tegevused nagu palli korvi viskamine, miimika alias, takistusrada ja ka ühine köievedu, milles pidid rammu katsuma omavahel 10. ja 12. klassi õpilased.

Hiiumaa Gümnaasiumi abituurium soovis, selle aasta üritusega muuta rebaste “retsimist” rebaste ristimiseks. Tahtsime näidata, et värskeid kümnendike on võimalik gümnaasiumisse vastu võtta ka väärikalt ja toredalt. Meil on kahju, et seoses metsaristimisega tekkis olukord, mis oli eluohtlik.

Püüe paremuse poole jääb tekkinud mure ja meelehärmi varju. Vabandame ja võtame vastutuse.

Hiiumaa Gümnaasiumi abituurium

Video jääb meenutama 9. lennu lühikeseks jäänud rebaste ristimist.

https://drive.google.com/file/d/1lMcDWexXUmX0pmLjUz4iNJ82AURAmL9K/viewlink opens on new page

Viimati muudetud 20.09.2024.