Digitaalse kunsti konkurss 2018

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja digitaalse kunsti konkursi, et toetada õpilaste loominguliste digioskuste kujundamist ning motiveerida õpilasi ja õpetajaid kasutama digitaalseid vahendeid  eneseväljendusoskuste arendamiseks. Konkursi silmapaistvaid töid kasutatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi pühadetervituses ning avalikustatakse ministeeriumi veebis ja sotsiaalmeedia kanalites.

Konkursile on oodatud osalema kõik kooliõpilased, võistlus toimub kolmes kategoorias. Tööd peavad lähtuma „jõulurahu“ või „pühademelu“ temaatikast.

Konkursi tingimused:

• Osalema on oodatud kõik kooliõpilased, osaleda saab individuaalselt, iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd.
  • Konkursitööde temaatika on jõulurahu või pühademelu.
  • Võitlustööd peavad valdavalt olema tehtud digitaalsete rakendustega – kujundusprogrammi abil, digitaalse joonistuse, maali või graafikana. Lisada võib omaloodud muusikat.
  • Võistlustöö tuleb esitada SIINlink opens on new page hiljemalt 9. novembriks 2018
  • Tööde esitamisega annab autor Haridus- ja Teadusministeeriumile õiguse kasutada, reprodutseerida ja avalikustada tema tööd.
  • Konkurss toimub kolmes kategoorias: 1.-6. klass, 7.-9. klass ning 10.-12. klass.
  • Konkursi võitjad valib selleks moodustatud komisjon. Tööde hindamisel arvestatakse idee väljapaistvust, teostamise kvaliteeti ja visuaalset sobilikkust kasutamiseks pühadetervitusena.
  • Kategooriate võitjaid autasustatakse nutipliiatsiga varustatud tahvelarvutiga.
  • Võitjad kuulutatakse välja 16. novembril.

Täiendav info:
·Loodud on digitaalne õppematerjallink opens on new page, mille abil on nii digikunsti loomisega hea esmatutvust teha kui ka leida juhiseid olemasolevate oskuste edasiarendamiseks. Näpunäiteidlink opens on new page jagab ka progetiiger multimeedia loomisel.
·Ministeerium toetab algatuse Klass+ kaudu koolide ühiseid õppelaboreid, kus saab muuhulgas digikunsti loomise oskusi arendada. Juba on koolidesse jõudnud või peagi jõudmas 10 000 digiseadet, sealhulgas suure jõudlusega multimeediaarvutid, mis on just sobilikud digitaalse kunsti loomiseks.
·Lisainfo aadressil konkurss@hm.eelink opens on new page

·Esitamisvormlink opens on new page

Lugupidamisega, Sten Otsmaa
Konsultant
Kommunikatsiooniosakond
Haridus- ja Teadusministeerium
tel 735 4005

Avaldatud 18.10.2018. Viimati muudetud 18.10.2018.